Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Listonoš tři roky neroznášel dopisy. Policie u něj objevila 400 kilogramů pošty

Italská policie nalezla v domě bývalého pošťáka z Turína 400 kilogramů nedoručené pošty. Třiatřicetiletý muž nyní čelí mimo jiné obvinění z krádeže. Podle policistů listonoš poštu neroznášel po dobu tří let kvůli tomu, že dostával velmi nízký plat. Z práce odešel v loňském roce, napsal britský deník The Guardian.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Listonoš tři roky neroznášel dopisy. Policie u něj objevila 400 kilogramů pošty

Policisté skrýš s dopisy objevili poté, co muže zastavili kvůli běžné dopravní kontrole. V autě měl dvaceticentimetrový skládací nůž a na zadním sedadle asi 70 dopisů, popsala turínská policie. Mužům zákona se to zdálo podezřelé, a proto se rozhodli prohledat jeho dům. Tam objevili dalších 40 krabic plných nedoručené korespondence. „Neplatili mi dost peněz, tak jsem v práci skončil,” řekl prý policistům.

Jak britský deník podotkl, v Itálii nejde o ojedinělý případ. Letos v lednu policisté zadrželi listonoše z Vicenzy, který měl ve své garáži a bytě přes 500 kilogramů nedoručené pošty. Italská pošta tehdy oznámila, že všechny zásilky budou doručeny původním adresátům, i když některá korespondence byla až šest let stará. [celá zpráva]

V roce 2013 pak našla policie u nespolehlivého pošťáka na Sardinii asi 400 kilogramů balíčků, dopisů či novin, které doma hromadil čtyři roky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků