Hlavní obsah
 

Liduprázdné akvárium využili tučňáci k procházce

Chodby chicagského Shedd Aquarium jsou kvůli epidemii nového koronaviru pro veřejnost uzavřeny. To však neznamená, že by v nich bylo úplně prázdno. Jen lidské kroky nahradilo ťapání tučňáčích nožiček.

 
Liduprázdné akvárium využili tučňáci k procházce

V současné situaci jsou lidé vděční za každou zprávu a každé video, které jim vyloudí úsměv na tváři a nechá chvilku zapomenout na potíže. Dokazuje to i příspěvek chicagského akvária, který během pár dní zhlédlo přes tři miliony lidí.

Hlavním hrdinou nahrávky je tučňák skalní jménem Wellington. Spolu s několika dalšími tučňáky se v neděli vydal na procházku liduprázdnými chodbami akvária a zvědavě nahlížel do nádrží.

Procházka pochopitelně probíhala pod dohledem ošetřovatelů, kteří využili toho, že je akvárium zavřené pro veřejnost a dopřáli tučňákům kuriozní formu enrichmentu. Tento výraz se používá pro obohacení života zvířat v péči lidí, a aby se zabránilo stereotypnímu chování a tím pádem i zhoršující se psychické pohodě zvířat.

I když je akvárium pro veřejnost uzavřené, pro pečovatele a veterináře se nic nemění a jsou ve službě neustále. I pro ně je tak procházka s tučňáky vítaným zpestřením.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků