Hlavní obsah
 

Letadlo v USA sjelo z přistávací dráhy

Dopravní letadlo amerických aerolinek Allegiant Air v neděli po přistání na letišti v Sioux Falls v Jižní Dakotě o několik metrů vyjelo z přistávací dráhy. Důvodem byl údajně silný vítr a sníh na ranveji. Nikdo z cestujících nebyl zraněn, informoval list Las Vegas Review-Journal.

 
Letadlo v USA sjelo z přistávací dráhy

Letadlo, v němž se nacházelo celkem 155 cestujících a 6 členů posádky, přicestovalo do zasněženého Sioux Falls v neděli dopoledne z Las Vegas.

The plane landed around 11:40 a.m. and due to the "rapidly changing weather conditions" the nose gear went into the grass. The airline says there were no injures.

Zveřejnil(a) KELOLAND News dne 8. duben 2018

Po přistání vyklouzlo z přistávací plochy asi o šest metrů. Podle mluvčí aerolinek Hilarie Greyové opustil ranvej pouze nos letadla a žádný z cestujících nebyl zraněn. Na ranveji nebylo kvůli sněhu jasné, kde končí dráha a kde začíná tráva.

Greyová rovněž uvedla, že viníkem incidentu bylo počasí. Letadlo prý přistálo zhruba o tři hodiny dříve a povětrnostní podmínky byly jiné, než letiště očekávalo.

Všechny další lety byly na letišti z důvodu nepříznivého počasí zrušeny. Dopravní letadlo bude podle listu Las Vegas Review-Journal podrobeno kontrole.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků