Hlavní obsah
Pilot zničil letadlo za více než jeden a půl miliónu korun. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Letadlo v USA havarovalo, když nastartovalo bez pilota

Kuriózní nehodou skončil pokus o start jednomotorového letadla typu Cessna v americkém státu Colorado. Letoun nastartoval bez posádky, poté přejel runway a na jejím konci havaroval. V úterý o tom informoval server CNN.

Pilot zničil letadlo za více než jeden a půl miliónu korun. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Letadlo v USA havarovalo, když nastartovalo bez pilota

Třiasedmdesátiletý pilot Richard Steinmier při startování zjistil, že je baterie letadla vybitá.

"Nechal klíčky v zapalování, vystoupil z letadla a pokusil se ho nahodit manuálně roztočením vrtule," popsal incident policejní mluvčí Bruce Williamson. Motor poté skutečně chytil, letoun se ale rozjel po startovací dráze a Steinmierovi se už do něj nepodařilo naskočit.

"Letadlo pokračovalo ještě několik set metrů, přejelo runway a poničilo několik letištních značek. Na konci startovací dráhy vjelo na trávu, nadskočilo a převrátilo se na záda," řekl Williamson.

Steinmier se při pokusu o nastoupení do letadla lehce zranil na ruce, lékaři ho na místě ošetřili. Cessna v hodnotě 80 000 dolarů (1,6 miliónu korun) byla zcela zničena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků