Hlavní obsah
 

Letadlo muselo nouzově přistát na silnici, zastavilo těsně před rušnou křižovatkou

Obtížný kousek se na výbornou povedl pilotovi malého sportovního letadla KR-2. Ve středu se kvůli poruše stroje rozhodl přistát na silnici necelých 60 kilometrů od amerického Seattlu. Průběh nouzového přistání zachytil policista pomocí palubní kamery.

 
Letadlo muselo nouzově přistát na silnici, zastavilo těsně před rušnou křižovatkou

Pilot přistál na silnici State Rout 7 u městečka Spanaway v americkém státě Washington. „Z dálky to vypadalo jako letadlo na dálkové ovládání,“ uvedl Clint Thompson, příslušník washingtonské dálniční policie.

Jenže letadlo se přibližovalo a klesalo a brzy bylo Thompsonovi jasné, že se o žádný model nejedná, a navíc, že pilot potřebuje na poměrně rušné silnici přistát. Jakmile letoun prolétl kolem něj, okamžitě se s autem otočil a vyrazil za letadlem.

Auta si letounu všimla včas a klidila se mu z cesty, Thompson vyrazil za ním. Pilotovi se podařilo zastavit o několik set metrů dál. Naštěstí zastavil před křižovatkou, auta na druhé silnici nemohla stroj vidět.

Pilot letadla vystoupil nezraněn a spolu s policistou pak letadlo odtáhli ze silnice. Podle policie se muž rozhodl nouzově přistát kvůli závadě palivového systému.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků