Hlavní obsah

Leona Machálková denně vaří večeře

Zpěvačka Leona Machálková se rozhodla opustit svět muzikálů a soustředit se na koncertování a přípravu dvou nových desek. Přesto je dál matkou a hospodyní na plný úvazek. Zvlášť ráda vaří pro přítele Bořka Šípka i pro dvouletého syna Artura.

Leona Machálková denně vaří večeře

"Já vařím opravdu denně a vařím ráda," potvrdila Leona Machálková. "Leccos jsem se naučila od Bořka, který je také vynikajícím kuchařem," upřesnila.

Večeře připravuje sama

"Jsem ráda, když se všichni sejdeme u večeře. To je u nás taková tradice, klasika. Když má člověk dítě, tak by už kvůli němu měl vařit a stolovat s ním. Rozhodla jsem se, že o přípravu večeří se postarám co nejčastěji sama. A zatím se mi to daří," sdělila.

Chvíle v kuchyni ji vysloveně těší. Už proto, že ani v době vysokoškolských studií v Olomouci, ani později, kdy v Praze dostala angažmá v divadle Semafor, moc příležitostí k vaření neměla. Nyní si to tedy konečně osmatřicetiletá zpěvačka vynahrazuje.

Radost z jídla se na linii nepodepíše

Navíc nejen ráda vaří, ale také ráda jí. Naštěstí i při tomto koníčku zůstává stále štíhlá. Tvrdí, že to není kvůli dietám, ale že má ke štíhlé linii dispozice po tatínkovi. "Mému tatínkovi nikdo nehádá, kolik už je mu let. Vypadá skvěle, je pořád štíhlý. A já mám to štěstí, že jsem po něm. Mohu sníst cokoliv a v jakémkoliv množství."

Jednu úpravu jídelníčku Leona přece jen udělala. Vypustila z něj knedlíky a tučná jídla. "I když jednou začas si kachnu a koláče také dám," usmála se Leona. "Jím ale hlavně ryby, drůbeží maso, ovoce a zeleninu. Sladkosti mít ani nemusím."

Leona s Bořkem Šípkem ráda jezdí do Thajska, kde také porodila svého syna. Chystá se tam i letos, i když nevylučuje změny. "Pokud nám bude štěstí přát, tak se tam v zimě zase podíváme," uzavřela Machálková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků