Hlavní obsah

Lékaři operovali hudebníkovi mozek, ten jim k tomu hrál na kytaru

Jihoafrický jazzový hudebník Musa Manzini se úspěšně zotavuje po šestihodinové operaci mozku, při níž hrál na kytaru. Přáli si to tak lékaři, protože chtěli zabránit poškození mozkových oblastí zapojených při hraní. Manzini měl mozkový nádor.

Lékaři operovali hudebníkovi mozek, ten jim k tomu hrál na kytaru


"Rozhodlo se to tak s ohledem na moji hudební kariéru," sdělil multiinstrumentalista. Operaci provedli minulý týden neurochirurgové v nemocnici v Durbanu. Manzini trpěl neurologickými problémy od roku 2006.

"Byl to velmi nepříjemný pocit. Je obtížené soustředit se, když jste ve stavu mezi celkovou anestesií a vědomím a slyšíte v mozku zvuky pájecí pistole," řekl Manzini o operaci.

Šéf operačního týmu Basil Enicker sdělil jihoafrickému serveru IOL, že bylo nutné zvolit tuto formu zákroku. "Mohli jsme tak před vynětím nádoru prozkoumat jednotlivé části mozku a při zákroku pak bylo možné minimalizovat poškození," řekl. Lékaři se chtěli vyhnout následkům, jako je ochrnutí.

Manzini, který se chce znovu vrátit na pódium, řekl, že je lékařům vděčný a že si myslí, že "lidé nedoceňují instituce veřejného zdravotnictví". "Byl to úspěch, největší riziko bylo ochrnutí. Nejsem ochrnutý, stále mám kontrolu nad svými končetinami a jsem v dobré náladě," sdělil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků