Hlavní obsah
 

Lékaři odstranili chlapci 232 zubů

S velmi vzácným případem se setkali indičtí lékaři v jedné z bombajských nemocnic. Do rukou se jim dostal 17letý chlapec, který měl velký otok v pravé části čelisti. Uvnitř našli během sedmihodinové operace 232 zubů, napsal server BBC News.

 
Lékaři odstranili chlapci 232 zubů

Ašik Gavai začal mít první problémy před 18 měsíci. Lékaři v jeho bydlišti si s problémem nevěděli rady a pomoc našel až v 500 kilometrů vzdáleném Bombaji.

„Ašikovy potíže jsme diagnostikovali jako komplexní odontom, jedna dáseň tam vytvořila mnoho zubů. Je to něco jako nezhoubný nádor,“ řekla lékařka Sunanda Dhiwareová.

„Napřed jsme ho nemohly rozříznout, musely jsme použít dlátko a kladívko. Jakmile jsme ho otevřely, začaly z něj padat zoubky. Byly jako malé bílé perly. Napočítaly jsme jich 232,“ popsala Indka pondělní sedmihodinovou operaci, kterou prováděla společně s kolegyní a dvěma asistentkami.

Během sedmihodinové operace dostali lékaři z mladého Inda 232 zubů

Foto: Profimedia.cz

Dhiwareová dodala, že za svou 30letou kariéru se s ničím podobným nesetkala. V literatuře dohledala podobný případ, kdy u pacienta našli 37 zubů. Ašik měl nádor hlouběji ve spodní čelisti, a zubů tak bylo mnohem víc.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků