Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Lama přišla do optiky v Bretani, půl hodiny se procházela mezi brýlemi

O rozruch se ve městě Hennebont v Bretani postarala lama alpaka, která vešla do tamní oční optiky. Toto zvíře, které je známé hlavně díky kvalitní vlně, se asi půl hodiny klidně procházelo mezi vystavenými brýlemi, napsala na svých internetových stránkách britská BBC.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Lama přišla do optiky v Bretani, půl hodiny se procházela mezi brýlemi

Zaměstnanci optiky uvedli, že lamu alpaku nejdříve viděli, jak se potuluje po ulici. Pak došla k jejich obchodu, a když se před ní otevřely automatické dveře, vkráčela dovnitř. Prodavači dveře zamkli, aby nečekaná návštěvnice nemohla odejít zpět na ulici a způsobit třeba dopravní nehodu. Pak zavolali policii.

Plein la vue chez les Opticiens Mutualistes à Hennebont, Morbihan, un alpaga en divagation est rentré dans le magasin. 18 Janvier 2019.

Zveřejnil(a) Pierre-yves Nicolas Photographe dne Pátek 18. ledna 2019

Původně si mysleli, že utekla z nedalekého cirkusu, ale asi po půl hodině si ji přišel vyzvednout soukromý majitel, z jehož pozemku zřejmě odešla. „Páníček“ lamy alpaky si přál zůstat v anonymitě.

Lama alpaka pochází z Jižní Ameriky a jde o zdomácnělou formu divoce žijících lam. Alpaka byla vyšlechtěna pro vlnu a chová se především v Peru. Tento druh lamy nebyl nikdy používán k práci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků