Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Lady Diana svou tragickou smrt tušila

Princezna Diana vyjádřila již deset měsíců před svou tragickou smrtí v jednom dopise obavy, že by se mohla stát obětí fingované dopravní nehody. Princi Charlesovi by tak nic nebránilo v novém sňatku s Camillou. Tvrdí to bývalý princeznin majordomus Paul Burrell.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Lady Diana svou tragickou smrt tušila

V dopise, jehož kopii dnes přinesl spolu s výňatky britský list Daily Mirror, je uvedeno jméno osoby, která údajně měla v úmyslu tento útok naplánovat. Deník ho ale z právních důvodů začernil.

Zlá předtucha se vyplnila

"Kdosi plánuje nehodu mého vozu, poruchu na brzdách, zranění do hlavy, které by Charlesovi uvolnily cestu, aby se mohl oženit s Camillou Parkerovou-Bowlesovou," uvádí se ve výňatku z dopisu, který princezna v říjnu 1996 napsala svému majordomovi, věrnému služebníkovi královské rodiny.

V dopise, který deník zveřejnil v době, kdy se Paul Burrell chystá vydat knihu svých vzpomínek A Royal Duty, Diana dále tvrdí, že prožívá "nejnebezpečnější období svého života".

O deset měsíců později se 36letá princezna skutečně skonala na pařížské dálnici spolu se svým milencem Dodim Al Fayedem.

Pochybnosti měla také královna Alžběta

Burrell ve svém dílku věnuje také několik poznámek rozhovoru, který měl s královnou Alžbětou v Buckinghamském paláci a z něhož Daily Mirror rovněž cituje.

Královna prý majordomovi řekla, že v zemi "působí síly, o nichž nic nevíme". Citace jen přilévá oleje do ohně zastáncům teorie spiknutí.

Francouzské vyšetřování případu dospělo v roce 1999 k závěru, že neštěstí způsobil řidič Henri Paul. Mercedes, v němž seděla Diana s přítelem Dodim, prý řídil opilý a jel nepřiměřenou rychlostí.

Al Fayed pokračuje v pátrání

Otec Dodiho Mohamed Al Fayed je ale stále přesvědčen, že šlo o vraždy zinscenované či provedené britskými tajnými službami, které se řídily příkazy kohosi mocného. Mohamed Al Fayed už do soukromého vyšetřování vložil část svého rozsáhlého majetku a stále doufá, že případ začne vyšetřovat britská justice.

Anketa
Byla podle vás Dianina smrt zinscenovaná?
Ano
82.1 %
Ne
9.1 %
Nevím
8.8 %
Celkem hlasovalo 474 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků