Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Lachtan chtěl rybářům ukrást úlovek, chycenou rybu následoval až na souš

Nechybělo mnoho a skupinka rybářů v jižní Austrálii přišla o drahocenný úlovek. Už se z chycené ryby pomalu radovala, když se vzápětí z vody vynořil hladový lachtan. Ten po ní toužil natolik, že ji následoval až na souš, informoval deník Daily Mail.

Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Lachtan chtěl rybářům ukrást úlovek, chycenou rybu následoval až na souš

Událost, kterou rybáři natočili na video, se odehrála na jedné z australských pláží v národním parku Innes. Během kempování si zde skupinka kamarádů rozhodla zarybařit, že budou svědky takové podívané netušili.

Na snímku je vidět, jak jedna z žen pomocí navijáku přibližovala rybu ke břehu, načež se za úlovkem najednou objevil lachtan. Ten rybu odhodlaně následoval ještě několik metrů po souši. Poté se zastavil a nevěřícně pozoroval, co se právě stalo. Když zjistil, že mu večeři vyfoukli rybáři, otočil se a odplaval.

People fishing at Browns Beach in Innes National Park were given the ‘seal’ (lion) of approval. Tim Noonan will have the latest weather details in 7 News at 4pm and 6pm. Watch on Channel 7 Adelaide or stream live: www.plus7live.com.au Video: Alycia Giglio #InnesNationalPark #7News

Zveřejnil(a) 7 News Adelaide dne 25. září 2017

Skupinka rybářů stanici 9News následně prozradila, že lachtan provedl stejnou věc opakovaně. Až při třetím úlovku je prý napadlo, že by legrační událost mohli zachytit na video.

„Všichni se ptají, proč jsme mu tu rybu nedali. Snažili jsem se, ale nechtěl si ji od nás vzít. Pravděpodobně si chtěl jenom hrát, určitě nachytal spoustu ryb ve vodě,“ shrnula Alicia Gigliová, která celou situaci natočila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků