Hlavní obsah

Kriticky ohrožení tygři se v divočině promenovali před kamerou

Hned čtyři kriticky ohrožené tygry ussurijské zachytila kamera umístěná v lese v přírodní rezervaci Sichote-Aliň na ruském Dálném východě. Jednalo se o matku se třemi mláďaty.

Kriticky ohrožení tygři se v divočině promenovali před kamerou

Na krátkém videu zveřejněném organizací Wildlife Conservation Society (WSC) je krátce vidět matku následovanou potomky. Dvě z mláďat něco zaujalo v porostu, moc dlouho tomu však nevěnovala pozornost a po chvilce pokračovala dále.

„Šelmy používají zarostlou lesní silnici jako cestovní koridor. Podél stejných typů cest hlídkují pytláci. WSC v tomto regionu pracuje s ruskými spolupracovníky na uzavření těchto cest, a tím pádem na ochraně tygrů ussurijských a jejich kořisti. Videozáznam je známkou toho, že by tyto snahy mohly být úspěšné,“ uvedla WSC v prohlášení.

Tygr ussurijský je největší známou kočkovitou šelmou. Samci mohou vážit přes 300 kilogramů a dorůstají délky i tří metrů. Ve volné přírodě jich žije jen několik set, jsou proto kriticky ohroženým druhem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků