Hlavní obsah
 

Kouřící batole seklo se závislostí, zabrala jednoduchá věc

Záběry dvouletého Rapiho z Indonésie s cigaretou v ústech vyvolaly vlnu nevole. Netrvalo dlouho a rodiče navštívili lékaři společně s místními úředníky. Rodinu důrazně poučili o škodlivosti kouření a Rapimu donesli sušenky a sunar, za které Rapi cigarety ochotně vyměnil. Matka po několika dnech oznámila, že její syn zatím nevzal cigaretu do úst.

 
Kouřící batole seklo se závislostí, zabrala jednoduchá věc

Malý Rapi začal se svým zlozvykem tak, že sbíral nedopalky u stánku, kde jeho rodiče pracují. Brzy začal být na nikotinu závislý tak, že se nepříčetně rozběsnil pokaždé, když cigaretu nedostal. Matka mu musela kupovat až dvě krabičky denně. [celá zpráva]

Poté, co se záběry kouřícího Rapiho dostaly na internet, navštívili rodinu doktoři i úředníci lokální vlády. Chlapci darovali hračky, které mají rozptýlit jeho pozornost, když bude dostávat chuť na cigaretu.

Zdravotníci rovněž přinesli sunar a sušenky, které bude chlapec dostávat zdarma po celý rok. Za cigarety je Rapi vyměnil velice ochotně. „Opravdu přestal. Jsem moc šťastná. Mé dítě už nekouřilo dva dny,“ uvedla v pondělí jeho matka Maryati.

Rodiče byli rovněž poučeni o tom, jaké jsou důsledky kouření a co by Rapiho čekalo, kdyby v tom pokračoval. „Když děti chtějí cigarety, musejí se jim i rodičům ukázat odstrašující obrázky,“ uvedl Maman Surahman, šéf místního zdravotnického centra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků