Hlavní obsah

Koťátku uvízla hlava v plechovce, následovala masáž srdce

Chovatelé koček to znají, koťata dokážou hlavu strčit opravdu kamkoliv. Taková hravost se ovšem málem krutě vymstila jedné kočce v Turecku, když na dvorku strčila hlavu do plechovky. Naštěstí její majitel zavolal na pomoc hasiče a ti si uměli poradit.

Koťátku uvízla hlava v plechovce, následovala masáž srdce

Mehmet Kokdemir 18. června vyšel na dvorek svého domu, který se nachází ve městě Buldan v provincii Denizli na jihozápadě Turecka, když spatřil, že kotě, které na zahradu pustil, uvízlo hlavou v plechovce. Nešťastný majitel se okamžitě obrátil na hasiče s žádostí o pomoc, protože se bál, že by mohl svou kočku při pokusu o záchranu sám poranit.

Hasiči přijeli vzápětí a odstranili plechovku z kočičí hlavy, jak je vidět na videu. Kotěti ovšem došel v té době už vzduch, a tak musela následovat asi pětiminutová masáž srdce. Poté se kotě vzpamatovalo a začalo normálně dýchat.

Masáž srdce se provádí u koček obdobně jako u člověka, jen zvíře neleží na zádech břichem nahoru, ale leží pravým bokem na podložce. Po nezbytné první pomoci je však stále vhodné navštívit zvěrolékaře, aby zjistil, zda nedošlo k dalšímu poškození, které je potřeba vyléčit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků