Hlavní obsah
Plot oddělil Německo od Švýcarska. Foto: Felix Kästle, DPA

Konec milostným schůzkám. Romantiku na hranicích ukončil plot

Pro německo-švýcarské páry, které rozdělila opatření zavedená kvůli koronaviru, skončily jejich schůzky na hranici v Kostnici. Protože lidé od sebe nedodržovali předepsané rozestupy, nechaly švýcarské úřady postavit na hranici už druhý plot, který má dalším nežádoucím kontaktům zabránit. V sobotu o tom informovala německá policie.

Plot oddělil Německo od Švýcarska. Foto: Felix Kästle, DPA
Konec milostným schůzkám. Romantiku na hranicích ukončil plot

Německá Kostnice je spojená se švýcarským Kreuzlingenem, hranice prochází ulicemi měst. V uplynulých dnech se u nově postaveného hraničního zátarasu scházelo mnoho párů a lidé si podávali ruce, objímali se a líbali.

Tomu je nyní konec, protože na švýcarské straně se objevila nová bariéra, drátěný plot, jaký se používá k ohrazení stavenišť. Od toho původního ho dělí přibližně dva metry, což odpovídá odstupu, jaký mají lidé mezi sebou během epidemie koronaviru dodržovat.

Hranice mezi Německem a Švýcarskem se uzavřely 15. března. Německo hlásilo k nedělnímu ránu 96 092 nakažených a 1444 mrtvých. Sousední Švýcarsko má 20 505 nakažených a 666 obětí nakažených novým koronavirem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků