Hlavní obsah
Pohár pro mistry světa v hokeji. Nová radnice. Ostrava 25.3.2015 Foto: Josef Zajíc

Kočka přežila měsíc uvězněná v balíku

Kočka, která nedopatřením strávila celý měsíc zavřená v zásilce s ptačími klíckami, přežila cestu po moři z Číny do Spojených Států. Nálezci vyhublé zvíře po příjezdu příznačně pojmenovali po zemi jeho původu.

Pohár pro mistry světa v hokeji. Nová radnice. Ostrava 25.3.2015 Foto: Josef Zajíc
Kočka přežila měsíc uvězněná v balíku

 "Otevřel jsem (balík) a vyskočila z něho kočka," vypověděl Norman Goldberg, který vysílenou šelmičku našel jako první. Kočka Čína byla po vylodění zcela vyčerpaná a vážila pouhých 1,35 kilogramu. Ihned se jí ujali veterináři. Podaří-li se její zdravotní stav upravit, mohla by být adoptována.

Dlouhá cesta čtyřnohé Číny s největší pravděpodobností začala v čínské továrně, kde zaměstnanci plnili železné kontejnery klíckami pro papoušky. Do jednoho se začátkem března omylem připletla i kočka.

Ztratila se i druhá kočka

Poté projela Pacifikem až do Los Angeles, kde byla s celou zásilkou naložena do vlaku směrem na Floridu.

Goldbergův bratranec napsal čínské společnosti Dayang, která dovoz zajišťovala, email, v němž popsal šťastný nález zvířete. "Velice jste nás překvapili," zněla odpověď z firmy, "jsme velice šťastni, že naše kočka stále žije. Jen nám pošlete více informaci o její barvě. Před měsícem se nám totiž ztratily dvě kočičky."   

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků