Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Každý dvanáctý beran je homosexuál, končí na jatkách

Být chovný beran na farmě znamená jedno. Nakrýt ovce a zplodit potomky. Jenže co když se do toho beranovi nechce? Jednoduše skončí na jatkách a pultech obchodů. Podle amerického profesora je každý dvanáctý beran homosexuál a místo starání se o ovce raději pokukuje po kamarádech. Profesor Charles Roselli se domnívá, že homosexualita vzniká u beranů ještě v matčině lůně, informovaly servery The Guardian a Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Každý dvanáctý beran je homosexuál, končí na jatkách

Problematikou homosexuality u zvířat se zabývá dokument vysílaný britským veřejnoprávním Kanálem 4. Dokument se jmenuje My Gay Dog And Other Animals (Můj pes homosexuál a jiná zvířata). Právě v jeho rámci vystoupil Dewi Jones, majitel britské ovčí farmy.

„Když beran nechce ovce nakrýt, je to pro nás problém. Máme spoustu ovcí a berani jsou potřeba, takže je to i finanční problém,” říká Jones a potvrzuje, že některým beranům se zkrátka do závazků nechce.

Místo ovcí jatka

Bohužel, kdyby tušili, že si tím v podstatě podepíší rozsudek smrti, možná by se k ovcím přece jenom raději přiblížili. Homosexuální berani totiž na farmě nejsou žádoucí: při reprodukci jsou nepoužitelní. Jejich další cesta tak vede rovnou na jatka a dále na pulty obchodů.

Podle amerického profesora z univerzity v americkém Oregonu Charlese Roselliho homosexualita vzniká u beranů již v matčině lůně. Oproti heterosexuálním beranům mají ti homosexuální méně testosteronu, který v dospělosti hraje roli v určení sexuální orientace. Podle Roselliho je homosexuálních zhruba osm procent beranů.

Homosexualita u zvířat není ničím ojedinělým. Pozorována je kromě beranů také například u psů, šimpanzů bonobo, želv, delfínů či lvů. Na ovčí farmě je tak k vidění situace, kdy je beran připuštěn ke zhruba třicítce ovcí, ale místo družení zvíře pokukuje po ohrádce, kde jsou ostatní berani.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků