Hlavní obsah
V kavárně v tomto slavném domě si účtují za nabíjení mobilů a dalších zařízení. Foto: Heinz-peter Bader, Reuters

Kavárna ve Vídni si účtuje za nabíjení mobilů

K neobvyklému kroku přistoupila majitelka jedné kavárny ve Vídni. Ve vyhledávaném podniku začala účtovat zákazníkům poplatek za to, že si nabíjejí své mobilní telefony.

V kavárně v tomto slavném domě si účtují za nabíjení mobilů a dalších zařízení. Foto: Heinz-peter Bader, Reuters
Kavárna ve Vídni si účtuje za nabíjení mobilů

Kavárna ve slavném Hundertwasserhausu, díle architekta a malíře Friedensreicha Hundertwassera, poplatek ve výši jednoho eura zavedla už loni, ale do popředí zájmu se dostal až tuto středu, kdy rakouský list Österreich zveřejnil účtenku z podniku, na níž byla mezi položkami právě tato přirážka za „elektřinu“.

„Turisté, to je pořád elektřina, elektřina, elektřina. Pardon, ale kdo to za mě zaplatí,“ řekla agentuře Reuters majitelka kavárny Galina Pokorny.

Zákazníci, kteří posedí třeba 15 minut, si můžou své mobily, tablety nebo notebooky nabít stále zdarma, ale jakmile budou v kavárně vysedávat přes hodinu, musejí počítat s poplatkem.

„Je to víc a víc extrémní. Lidé přijdou a myslí si, že všechno je dostupné a zadarmo. Provozuji kavárnu, ne internetovou kavárnu,“ dodala majitelka, která prý neví o dalších podnicích, jež by si účtovaly podobný poplatek.

Anketa
Souhlasíte s rozhodnutím majitelky kavárny zpoplatnit nabíjení mobilů a tabletů?
Ano
83.8 %
Ne
16.2 %
Celkem hlasovalo 2396 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků