Hlavní obsah
Herec Tomáš Valík oslavil v těchto dnech padesáté narozeniny. Foto: Robert Rohál

Karel Svoboda pečuje o své zdraví

Hudební skladatel Karel Svoboda, který nedávno oslavil své pětašedesátiny, si klade jeden tvůrčí úkol za druhým. Dosud to pokládal za normální, k zamyšlení ho přivedla až zdravotní kolize z přepracování.

Herec Tomáš Valík oslavil v těchto dnech padesáté narozeniny. Foto: Robert Rohál
Karel Svoboda pečuje o své zdraví

"Člověk by neměl svoji práci platit zdravím. Platíte-li časem, je to náročné, protože čas se nevrátí. Ale přijdete-li nakonec o zdraví, nemůžete už dělat vůbec nic. A to by bylo v mém případě hrozné. Nedovedu si představit, že bych nemohl pracovat, protože práce je pro mne největším koníčkem," tvrdí hudební skladatel. 

Důležité je včas vypnout

"Nedávno jsem přišel o bratra, také hudebního skladatele. Uštval se, nedal si pozor na své zdraví. Takže tam, kde začínáme za svou práci platit zdravím, měli bychom rychle vypnout a odpočinout si. Ale to se mi dobře radí, ale hůře dělá. Přeji si tedy, abych dokázal včas vypnout, odhadnout ten moment, kde je hranice, kdy už vydáváme víc, než je v našich silách," dodal Svoboda.

Není však jisté, nakolik bude své předsevzetí dodržovat, neboť právě připravuje velký projekt s Karlem Gottem s pracovním názvem KG zpívá hity KS.

"Všechny ty známé písně jsme spolu dali do nového kabátu. Bude to vlastně celoživotní přehlídka mých hitů nazpívaných Karlem Gottem," řekl skladatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků