Hlavní obsah

Kamery v zoologické zahradě natočily porod ohroženého nosorožce

Pondělí se stalo pro izraelskou zoo v Ramat Ganu u Tel Avivu velkým dnem. Místní samici vzácného nosorožce bílého nebo též tuponosého se totiž narodilo mládě. Celý porod se navíc podařilo zaznamenat na kameru.

Kamery v zoologické zahradě natočily porod ohroženého nosorožce

Dvoutunová samice Tanda, která se do izraelské zoo dostala zhruba před šesti lety z Jihoafrické republiky, je ve svých dvaceti letech už zkušenou matkou. Celkem přivedla na svět tři potomky, přičemž dva dokonce v zajetí.

Poslední mládě se jí narodilo po roce a půl březosti toto pondělí, jak je dobře vidět i na záběrech ze zoologické zahrady.

Nosorožci tuponosí jsou po slonech druzí největší suchozemští savci a stejně jako ostatní členové rodu nosorožců patří k ohroženým druhům. Jejich celkový počet se pohybuje v řádu pouhých několika tisíců a podle agentury Reuters jich jenom v roce 2011 kvůli pytlačení přišlo v Jihoafrické republice o život 448.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků