Hlavní obsah

Jiráskovou trápí komplikace po předloňské operaci. Se zažíváním to dělá divy, říká

Herecká legenda Jiřina Jirásková, která před několika týdny oslavila osmdesátiny a šedesát let působení ve Vinohradském divadle, nadále zůstává v péči lékařů. Ti se o ni starají od pátku, kdy byla převezena do Všeobecné fakultní nemocnice kvůli recidivě potíží se zažíváním. "Už je mi o něco málo lépe. Ale vyhlídku, kdy by mě lékaři pustili domů, zatím ani zdaleka nemám," řekla Novinkám Jirásková.

Jiráskovou trápí komplikace po předloňské operaci. Se zažíváním to dělá divy, říká

Příčinou jejích potíží je přepracovanost a únava po vyčerpávajících oslavách osmdesátých narozenin. "Také jsem po předloňské operaci. S tím zažíváním to dělá divy," objasnila herečka své zdravotní neduhy.

Po letošních zkušenostech s náročností životní jubilea si dala předsevzetí, že už nikdy žádné oslavy nepodnikne. "Bylo to strašně náročné, hrozně mě to vyčerpalo," potvrzuje.

V nemocnici nabírá síly a odpočívá. Poslouchá rozhlasové pořady a jediné, co jí kromě zdraví chybí, je její milovaná fenka francouzského buldočka Amálka.

"Návštěvy tu nepřijímám. Nechci nikoho ani vidět. Z oslav toho mám dost," dodala s tím, že už se těší, až se jí bude dařit lépe a bude se moci vrátit k lásce svého života, k hraní v divadle.

Jiřinu Jiráskovou nedávno postihla následkem oslav nevolnost, kvůli níž bylo zrušeno představení ve Vinohradském divadle. Déle než dvě hodiny pak u ní zasahoval vůz záchranné služby, nakonec ale sama odjela vozem taxi domů. [celá zpráva]

Ve středu se na stejné scéně objevila v plánované hře Famílie aneb Dědictví otců zachovej nám, pane. Všechny další inscenace až do jejího uzdravení budou buď zrušeny nebo odehrány s alternací.

Jirásková naposledy skončila v nemocnici v září 2009 s akutním nálezem v dutině břišní. Okamžitě následovala operace. Dva roky předtím se na operačním sále objevila ještě několikrát. Dva chirurgické zákroky souvisely se střevy, jeden s výměnou kyčelního kloubu a další s kýlou. Po její léčbě následovala plastická operace břicha, během které jí doktoři údajně vložili do břišní dutiny síťku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků