Hlavní obsah
 

Jedlík do sebe nacpal 62 párků v rohlíku a získal 250 tisíc

Tradiční soutěž v pojídání párků v rohlíku na newyorském Coney Islandu v sobotu vyhrál třiadvacetiletý Matt Stonie, jenž během deseti minut spořádal 62 hotdogů. Porazil tak dosavadního šampiona Joeyho Chestnuta, zvaného Tlama, který zvítězil v předchozích osmi ročnících za sebou.

 
Jedlík do sebe nacpal 62 párků v rohlíku a získal 250 tisíc

„Tvrdě jsem na to trénoval. Je to skutečně úžasné,“ prohlásil Stonie, který díky svému výkonu získal 10 000 dolarů (téměř čtvrt miliónu Kč).

Chestnut letos snědl „pouze“ 60 hotdogů, takže se musel spokojit s druhým místem. Loni naopak skončil druhý Stonie za Chestnustem. Ten i nadále drží rekord soutěže z roku 2013, kdy spořádal 69 párků v rohlíku. Oba jedlíci pocházejí ze San José v Kalifornii. Chestnut váží 104 kilogramů, zatímco Stonie pouze 57 kilogramů, napsala agentura AP.

V kategorii žen letos zvítězila devětadvacetiletá Miki Sudová, která dokázala za deset minut sníst 38 hotdogů. Porazila tak držitelku rekordu Sonyu Thomasovou. Ta letos spořádala 31 párků v rohlíku, její rekord z roku 2012 činí 45 hotdogů.

Soutěž, která je součástí oslav Dne nezávislosti, se poprvé konala v roce 1916. Tehdy jejímu vítězi stačilo sníst 13 hotdogů, napsala agentura DPA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků