Hlavní obsah
 

Jako z Hitchcockova hororu. Benzínku obsadili vlhovci

Řidičům, kteří na začátku února přijeli natankovat k jedné z čerpacích stanic v Houstonu, se naskytl nevšední pohled. Místo obsluhy a běžného ruchu na benzínce nocovaly kolem čerpacích stojanů stovky ptáků. Scénu jako vystřiženou z legendárního hororu zachytila jedna ze zákaznic.

 
Jako z Hitchcockova hororu. Benzínku obsadili vlhovci

Onu páteční noc obsadili čerpací stanici ptáci zvaní vlhovci velkoocasí. „Pár jsem jich kolem viděla, ale nikdy ne tolik,“ uvedla Christine Dobbynová, která se právě chystala vystoupit z auta a nabrat benzín, když ptáci přiletěli.

Asi každému by v té chvíli naskočily v hlavě obrázky z legendárního hororu od Alfreda Hitchcocka. Dobbynová si podle vlastních slov nebyla jistá, jak se ptáci zachovají, pokud vyleze z auta. Přesto se k tomu nakonec odhodlala a zcela v poklidu natankovala.

Pro neobvyklé chování vlhovců mají vědci celkem jednoduché vysvětlení. „Vlhovci v zimě tvoří velká hejna a obvykle hřadují na velkých stromech. Zřejmě je ale něco vyrušilo, a tak raději zvolili dobře osvětlené místo, kde by mohli vidět případné predátory,“ sdělil serveru Buzzfeed News Richard Prum, profesor ornitologie z Yaleovy univerzity.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků