Hlavní obsah
 

Já jsem ten ňouma, hlásil herec Harrison Ford po svém zpackaném přistání

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) zveřejnil záznam rozhovoru letových dispečerů s americkým hercem a producentem Harrisonem Fordem, který v polovině února doprovázel jeho „kaskadérské“ přistání na letišti v Kalifornii. Ford omylem posadil svůj stroj na pojezdovou dráhu určenou k přípravě letadel na start a jen těsně minul letoun se 116 lidmi na palubě.

 
Já jsem ten ňouma, hlásil herec Harrison Ford po svém zpackaném přistání

„Já jsem ten ňouma, co přistál na pojezdové dráze,“ přiznal čtyřiasedmdesátiletý Ford dispečerům svůj prohřešek během přistávání na letišti Johna Waynea nedaleko Los Angeles.

Svůj letoun herec omylem navedl na provozní dráhu souběžnou se správnou dráhou přistávací. „Mělo to letadlo být doopravdy pode mnou?“ ptal se Ford udiveně po nepovedeném přistání, za které se omluvil.

Po incidentu se šťastným koncem Ford prohlásil, že ho letadlo manévrující těsně pod ním vyděsilo a navíc cítil turbulence od jiného letadla startujícího nedaleko. Boeing 737, který hollywoodská hvězda jen těsně minula, později bez problémů odletěl do Dallasu.

Podle amerických předpisů je přistání na nesprávné dráze porušením pravidel FAA a musí být předmětem vyšetřování. To podle agentury AP dosud neskončilo.

Ford je zdatným letcem a známým sběratelem historických letadel. V březnu 2015 se cvičným strojem z druhé světové války po selhání motoru nouzově přistál na golfovém hřišti u Los Angeles. Z nehody vyvázl se zraněním.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků