Hlavní obsah
Všechny housle z dílny Amati Stradivariho jsou dnes neobyčejně cenné. Foto: Profimedia.cz

Italský houslista má právo bránit svůj nástroj revolverem

Šestatřicetiletý italský houslista Mateo Fedeli dostal od úřadů povolení k držení zbraně, aby tak mohl chránit své stradivárky v ceně neuvěřitelných 195 miliónů korun. Houslista, který cestuje se svým nástrojem po celé Itálii a koncertuje, tak chrání svůj poklad revolverem 357 Smith and Wesson Magnum.

Všechny housle z dílny Amati Stradivariho jsou dnes neobyčejně cenné. Foto: Profimedia.cz
Italský houslista má právo bránit svůj nástroj revolverem

Matteo Fedeli má okolo sebe bodyguardy, ať se hne kamkoliv. Svůj nástroj totiž má neustále u sebe. Každou cestu, na kterou se s bodyguardy vydává, úzkostlivě plánuje a vždy bedlivě hlídá, zda ho někdo nesleduje.

I na koncerty Fedeliho vždy doprovází ozbrojená eskorta. "Naštěstí jsem své magnum ještě nemusel nikdy použít. Ale jistě je to dobrý zastrašovací prostředek," uvedl houslista.

Bodyguardi v případě nebezpečí vytvoří lidskou bariéru

"Jednou jsem koncertoval a publikum se začalo dostávat poměrně blízko mně a mým houslím. Moji strážci okolo mě však velmi rychle vytvořili lidskou bariéru," informoval o zajímavých zkušenostech Matteo Fedeli.

"Každý, kdo by se mi pokusil tento vzácný nástroj ukrást, tak by byl docela hloupý. Má v sobě zabudované satelitní alarmy a navíc to není jeden z předmětů, který byste vzali a šli ho prodat do nějaké aukce, aniž by to zůstalo bez povšimnutí," dodal Fedeli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků