Hlavní obsah
 

I slabší tornádo si lehce poradí se střechou domu, odneslo ji celou

O tom, jakou sílu dokáže mít tornádo klasifikované na Fujitově stupnici od 0 do 6 jako třetí nejslabší, se na vlastní oči přesvědčili obyvatelé města Meridian v americkém státě Mississippi. Ve vichru se s nečekanou snadností utrhla střecha jednoho z domů. Tornádo si nevyžádalo žádné oběti na životech.

 
I slabší tornádo si lehce poradí se střechou domu, odneslo ji celou

Obyvatelé státu Mississippi za sebou nemají zrovna příjemný víkend. Silný vítr sužoval celý stát, na několika místech se vyskytla ničivá tornáda. Třicetitisícové město Meridian poničilo tornádo o rychlosti větru dosahující 185 kilometrů za hodinu. Na Fujitově škále bylo meteorology zařazeno do kategorie F2 z celkem šesti stupňů síly (F0 až F6).

O ničivosti přírodních živlů se na vlastní oči přesvědčil i Aeje Chaudhary, který zachytil devastaci protějšího domu. Bezprostředně poté, co budovu poškodily padající větve, urvala se kompletně celá střecha a vítr ji odmrštil pryč.

Během tornáda nebyl nikdo usmrcen či zraněn, obyvatelé Meridianu tak mohou hovořit o štěstí. Na ostatních místech, kde tornáda o víkendu udeřila, se vyskytla zranění, jednu oběť si řádění živlů vyžádalo v Severní Karolíně.

Stát Mississippi patří do oblasti, které se říká Tornado Alley (ulička tornád), kde se tornáda vyskytují nejčastěji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků