Hlavní obsah
 

Herec Harrison Ford nebude potrestán za zpackané přistání

Slavný americký herec Harrison Ford vyvázne bez trestu za své nepovedené únorové přistání v Kalifornii. Čtyřiasedmdesátiletý Ford tam se svým strojem dosedl na pojezdovou dráhu určenou k přípravě letadel na start, a navíc docela těsně minul Boeing 737 se 116 lidmi na palubě.

 
Herec Harrison Ford nebude potrestán za zpackané přistání

Incident se odehrál v polovině února na letišti Johna Waynea nedaleko Los Angeles. Ford se za přistání omluvil, prý ho rozhodily turbulence od jiného letadla startujícího nedaleko. „Já jsem ten ňouma, co přistál na pojezdové dráze,“ uvedl pak herec v komunikaci s dispečerem. [celá zpráva]

Nehodu vyšetřoval Federální úřad pro letectví (FAA), který se ale rozhodl herce nepotrestat. Uvedl to Fordův právník.

„FAA v záležitosti provedl řádné vyšetřování a rozhodl, že není potřeba přistoupit k potrestání. Úřad vzal v potaz, že pan Ford dlouhodobě dodržoval federální letecké předpisy a také jeho spolupráci při vyšetřování,“ citovala BBC hercova právního zástupce Stephena Hofera.

Ford je zkušeným pilotem, podle Hofera má pilotní licenci přes 20 let a nalétal přes 5000 hodin.

V roce 2015 po selhání motoru přistál s cvičným strojem z druhé světové války na golfovém hřišti u Los Angeles. Při manévru zavadil o korunu stromu, z nehody vyvázl se zraněním.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků