Hlavní obsah

Hejna ptáků na obloze tvoří úžasné obrazce

Dvě mladé ženy se koncem října vydaly na lodi na řeku Shannon v Irsku. Aniž by to předem tušily, staly se svědky kouzelného přírodního fenoménu, kdy hejno tisíců ptáků předvádělo ve vzduchu jakýsi „tanec“.

Hejna ptáků na obloze tvoří úžasné obrazce

S kamerou a fotoaparátem v ruce se Sophie Windsorová Cliveová a Liberty Smithová vydaly na nejdelší řeku na ostrově, která protéká Irskou republikou. Plavily se na kánoi, aby zachytily krásy přírody, což se jim skutečně podařilo. Nad jejich hlavami začalo tisíce malých špačků vytvářet speciální formace.

Tento druh chování vykazují ptáci většinou ve chvíli, kdy se poblíž vyskytuje nějaký predátor, nebo když hledají potravu. Podle expertů je to taktika přežití.

Obě mladé ženy plánují toto krátké video spolu s dalšími záběry z cesty po Irsku na kánoi přihlásit na mezinárodní filmový festival krátkých filmů ve Velké Británii, uvedl zpravodajský server News Net 5.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků