Hlavní obsah
 

Hasič zachránil ještěrku masáží srdce

Neobvyklý zákrok má za sebou jeden z hasičů stanice ve městě Gordon nedaleko australského Sydney. Děti vylovily z bazénu téměř utopenou ještěrku a hasič prstem provedl resuscitaci, po které se ještěrka probrala k životu. Video sdílela hasičská stanice na svém účtu, aby lidem připomněla, jak je znalost kardiopulmonální resuscitace důležitá.

 
Hasič zachránil ještěrku masáží srdce

Ještěrku bezvládně plovoucí ve skimmeru (část čisticího zařízení bazénu) našly děti v sobotu odpoledne. Přivolaly na pomoc nedaleko bydlícího muže, o kterém věděli, že pracuje jako hasič. Muž pomoc neodmítl a jal se nedýchající ještěrku oživovat.

Po rychlém prohlédnutí ještěrky hasič neobjevil, že by zvíře jevilo jakékoliv známky života. Pokusil se tedy ještěrku resuscitovat. „Zhruba po deseti minutách to pro toho malého prcka nevypadalo dobře, ale nakonec si hasič všiml několika slabých nádechů,“ uvedlo hasičské oddělení v Gordonu, kde muž pracuje.

„Naši hasiči ví, že tohle není chvíle, kdy s KPR (kardiopulmonální resuscitací) přestat, takže se v ní pokračovalo,“ uvedlo hasičské oddělení. Po chvíli už ještěrka začala dýchat sama, brzy se přetočila na břicho a po zhruba půlhodině vyhřívání na sluníčku odběhla.

Zveřejněním úsměvného příběhu s dobrým koncem chce hasičské oddělení připomenout lidem, jak důležité je znát a umět použít tuto techniku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků