Hlavní obsah
Harry a Meghan Foto: Profimedia.cz

Harry a Meghan mizí z královské scény

Od 1. dubna přestanou britský princ Harry a jeho manželka Meghan vykonávat povinnosti členů královské rodiny. Na Instagramu, kde je sleduje 11,3 milionu uživatelů, napsali v pondělí vzkaz, kde děkují svým fanouškům. A dotýkají se i aktuálního tématu pandemie koronaviru.

Harry a Meghan Foto: Profimedia.cz
Harry a Meghan mizí z královské scény

Zprávu vypustili manželé do světa v pondělí večer. „Jak všichni cítíme, svět se teď zdá být mimořádně křehký. Jsme přesvědčeni, že každý z nás má možnost to změnit. Vidíme to po celém světě, v rodinách, našich komunitách a u těch v první linii,” začal pár své sdělení.

Jak vévoda a vévodkyně ze Sussexu dále uvedli, záleží teď ze všeho nejvíc na zdraví a štěstí všech lidí na světě. Za důležité rovněž označili najít řešení problémů, které se objeví v souvislosti s pandemií.

Pětatřicetiletý Harry a o tři roky starší Meghan se počínaje dubnem definitivně uchylují k soukromému životu, který momentálně tráví ve Spojených státech.

Na to už reagoval i americký prezident Donald Trump, jenž uvedl, že USA nebudou platit výdaje za zajištění jejich ochrany.

Ve svém prohlášení Harry a Meghan naznačili, že budou hledat, jak být v nové roli prospěšní, a poděkovali všem svým podporovatelům: „Těšíme se, že se s vámi opět brzy spojíme. Byli jste skvělí.“

Kromě příznivců byla v poslední době slyšet také řada odpůrců manželského páru. Kritizovali je třeba, že se rozhodli šířit osvětu v rámci pandemie, vyčetli jim opět přesun do Kanady a na přetřes opět přišly také náklady na rekonstrukci jejich domu Frogmore Cottage nebo výdaje za ochranku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků