Hlavní obsah

Halina Pawlowská: Nabídky k sňatku mi od fanoušků nechodí

Moderátorka, spisovatelka a scénáristka Halina Pawlowská (56) má za všech okolností dobrou náladu. Dokonce i tehdy, když jí položená otázka zrovna nevoní. Povídali jsme si o knihách, o mindrácích i o práci, která ji čeká.

Halina Pawlowská: Nabídky k sňatku mi od fanoušků nechodí

Může si autor dovolit psát knihy stále stejným způsobem, nebo musí dělat často změny, aby o něj zájem neutuchal?

Zeptám se vás trochu drzým způsobem: Myslíte si, že Čapek nebo Hemingway dělali nějaké změny? Knihy nejsou televizní program. Není to film. Do knih píšete něco, co by mělo mít stálou platnost. Není to o tom, abychom za každou cenu nacházeli stále novou a novou formu. Nyní jsme v období, kdy všichni mají pocit, že každý má nově a lépe křepčit, přitom je to hloupost postavená na hlavu.

Ve Vídni bych měla brzy točit nový cestopisný pořad televize Prima a poté se chystám na dovolenou do Itálie. Mám ji velice ráda.

Poslední váš pořad pro Českou televize Mamba show byl loni ukončen. Snažíte se na Kavčích horách domluvit další spolupráci?

Dlouho jsem s nikým z České televize nemluvila. Nikdo mi nevolá, ale cosi jsem slyšela o tom, že kdosi s čímsi počítá. Tak uvidíme. (směje se)

Má Halina Pawlowská vůbec má nějaké mindráky? Pro mnoho českých mužů jste vzorem ideální ženy...

Jste velice laskavý, ale snažíte se mě jen vyprovokovat k nějaké zajímavé odpovědi. (smích) Mindráky určitě mám, a kdo je nemá, je úplně blbý.

Dostáváte nabídky k sňatku nebo pozvání na večeři?

Docela často píší nějací úchylové. Nabídky k sňatku mi ale opravdu nechodí. Zato mi chodí hodně dopisů a vzkazů od čtenářek. Píší mi, že když je jim těžko, moje knížky jim pomůžou. To mě opravdu těší.

Mířím do Albatrosu, kde budu zakládat divizi Media. Půjde o divizi, která se bude zabývat propojením a ideovou spoluprací televize, knihy, filmu a časopisu. Nemohu ale ani naznačovat, o co konkrétně půjde.

Paní Halino, používáte sociální síť Facebook?

Vždy ze začátku jsem u takových novinek velmi konzervativní a nakonec stejně podlehnu. Lidé si mě normálně najdou pod mým jménem, nepoužívám pseudonym. Netoužím ale po tom, abych informovala lidi, že se momentálně koupu a že za chvíli půjdu na zahradu. A většinou si stejně přidávám jen ty přátele, které skutečně znám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků