Hlavní obsah

Francouz skočil na bruslích z Eiffelovy věže

Šampión na in-line bruslích Taig Khris vytvořil nový světový rekord. Povedl se mu totiž neuvěřitelný kousek, který trénoval dva roky. Khris je navíc vítěz mezinárodních sportovních her X-Games zaměřených na extrémní sporty. Odvážlivec skočil s bruslemi na nohou z desetimetrové výšky volným pádem na rampu dlouhou třicet metrů.

Francouz skočil na bruslích z Eiffelovy věže

Pod Eiffelovou věží se v pondělí sešly tisíce lidí. Všichni nervózně čekali na výkon čtyřiatřicetiletého Taiga Khrise. Ten se rozhodl pokořit světový rekord a na bruslích skočit z prvního patra slavné pařížské památky.

Pokus se mu podařil na podruhé a nyní se už může těšit ze zápisu do Guinnessovy knihy rekordů. Bude v něm uveden jako pokořitel nejdelšího volného pádu z pevného bodu s dopadem na rampu.

„Nikdy jsem nezažil tak obrovský adrenalin. Chtěl jsem se dostat až za hranici, lidé by měli následovat své vášně a sny,“ dodal čerstvý rekordman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků