Hlavní obsah
Policie kontroluje karanténní formulář (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Francouz porušil karanténu, protože chtěl někoho zbít

Zatím s pokutou 135 eur (asi 3500 korun) vyvázl obyvatel francouzského města Lannion, kterého o sobotní noci přistihla policejní hlídka s vlastnoručně sepsaným zdůvodněním, proč opustil domov: „Chci někomu rozkopat hubu.“

Policie kontroluje karanténní formulář (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Francouz porušil karanténu, protože chtěl někoho zbít

Vyplnění formuláře s vysvětlením, proč je dotyčný venku v době zákazu vycházení, je ve Francii, kde od konce října kvůli koronavirové pandemii platí celostátní karanténa, povinné. V tomto případě prý ale provinilcova upřímnost strážce zákona zaskočila.

Devětatřicetiletého muže asi hodinu po půlnoci zpozorovala policejní hlídka, jak se skrývá za autem poblíž místního nádraží. „Řekl, že na někoho čekal, aby mu rozbil hubu,“ řekl agentuře AFP policejní náčelník Daniel Kerdraon.

„Osvědčení vyplnil ručně a vepsal do něj své pravé jméno i čas odchodu z domova. Ale kolegové mu vysvětlili, že jím uvedený důvod není právoplatný,“ doplnil.

Policista nicméně ocenil, že dotyčný si „svým způsobem“ dělal s dodržováním zákona starosti. „Vyšel z domu se správně vyplněným dokumentem, ale byl napomenut, že 'porvat se' není důvod, který by bylo možné uznat,“ dodal.

Potenciální rváč se musí v pondělí znovu dostavit na policejní komisařství v bretaňském městě, aby vysvětlil, proč měl u sebe zbraň v podobě nože s vyskakovací čepelí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků