Hlavní obsah

Francouz musel dokazovat, že je naživu

Obrovský šok zažil francouzský důchodce, když chtěl po místních úřadech, aby mu proplatily účet za běžné vyšetření u lékaře. Bylo mu totiž sděleno, že peníze nedostane, protože je oficiálně mrtvý. Muž si poté musel sehnat úřední dopis od svého lékaře, který dokazoval, že je naživu. O případu informoval britský list The Daily Telegraph.

Francouz musel dokazovat, že je naživu

Osmašedesátiletý Jean-Marie Sevrain téměř oněměl, když minulý měsíc obdržel dopis, ve kterém ho informovali, že je již čtyři roky mrtvý. Nemohou mu prý vyplatit částku 23 eur (640 Kč), které zaplatil za běžnou návštěvu u praktického lékaře, kde si byl pro nové léky proti cukrovce, protože "zemřel 4. ledna 2010", stálo v dopise.

"Když jsem dopis dostal, myslel jsem si, že se mi to zdá. Pak jsme se spolu s manželkou začali smát," popsal Sevrain. "Asi nejzvláštnější bylo, že jsem sice měl být mrtvý, ale v dopise rovněž stálo, že se proti jejich rozhodnutí mohu odvolat, jestli budu chtít," dodal.

Francouzský zdravotní systém funguje většinou tak, že pacienti u lékaře platí poplatky za provedené zdravotní úkony. Následně si ale mohou od státu nárokovat až 85 procent nákladů. Když Francouz zavolal na příslušný úřad, dostalo se mu neobvyklé odpovědi: Musí dokázat, že je stále naživu. Vrátil se proto ke svému praktickému lékaři, který mu to písemně potvrdil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků