Hlavní obsah
 

Fotografovi pózovaly tisíce naháčů

V centru Bogoty v neděli ráno rozhodně nebylo místo pro stydlivky. Na tamním Bolívarově náměstí totiž ve jménu umění pózovalo bez oblečení šest tisíc místních obyvatel.

 
Fotografovi pózovaly tisíce naháčů

Naháče fotil americký fotograf Spencer Tunick, který se proslavil focením velkých skupin nahých lidí ve veřejných místech.

V neděli se na náměstí podle agentury AP shromáždilo kolem šesti tisíc dobrovolníků. Oblečení shodili i přesto, že teplota se pohybovala kolem osmi stupňů Celsia.

„Lidské tělo pro mě představuje čistotu, jednotu a pozitivní představu života. Takže umístit ho do tohoto prostoru vlády a tradice celé to místo rozzáří. Jako kdybych tam hodil růžovou, červenou a modrou barvu. Je to něco jako blesk, exploze života,“ vysvětlil Tunick pro agenturu Reuters.

Podobných „lidských instalací“ už má za sebou americký fotograf více než 75. Ta v Bogotě pro něj byla za posledních šest let největší z hlediska počtu účastníků. Všichni dobrovolníci dostanou limitovaný výtisk fotografie a všechny snímky budou později v tomto roce vystaveny v bogotském Muzeu moderního umění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků