Hlavní obsah

Fotografové mrtvé Diany zaplatí pokutu jedno euro

K pokutě jednoho eura byli ve středu odsouzeni tři francouzští fotografové, kteří v roce 1997 pořídili fotografie princezny Diany a Dodiho Al Fayeda těsně po jejich tragické smrti v Paříži.

Fotografové mrtvé Diany zaplatí pokutu jedno euro

Toto symbolické odškodné za porušení soukromí osob je justičním neúspěchem Al Fayedova otce, který léta usiloval o tvrdé potrestání fotografů, jejichž dotírání podle něj přispělo k nehodě.

Jacques Langevin, Fabrice Chassery a Christian Martinez fotografovali 31. srpna 1997 Dianu a Dodiho, když chtěli tajně odjet z hotelu Ritz. Pak je na motocyklech pronásledovali až do nárazu jejich auta do sloupu v podjezdu u mostu Alma v centru francouzské metropole. Nakonec je oba mrtvé vyfotografovali .

Otec Al Fayeda tři fotografy zažaloval pro narušování soukromí osob a podíl na autonehodě. Pařížský soud v roce 2003 obviněné zprostil viny.

Ke stejnému závěru dospěl i odvolací soud o rok později. Rodina oběti se však obrátila na kasační, nejvyšší odvolací soud, který nyní rozhodl, že novináři "chybovali", a odsoudil je k symbolickému odškodnění. Vyšetřovatelé nehody dospěli již dříve k závěru, že její hlavní příčinou byla opilost řidiče, který jel příliš rychle a ztratil kontrolu nad řízením. Řidič při nehodě zahynul.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků