Hlavní obsah
 

Excentrická podnikatelka oslavila výhru v loterii po svém

Vyhrát v loterii, to udělá radost snad každému. Jsou ale výherci, kteří se o tuto radost chtějí podělit. Někteří dají něco na charitu, jiné napadnou bláznivější způsoby. Třeba jako 48letou thajskou podnikatelku Wannalee Panyasaiovou.

 
Excentrická podnikatelka oslavila výhru v loterii po svém

Na záběrech z minulé neděle je vidět, jak obyvatelé provincie Udon Thani, která leží v severovýchodním Thajsku, běhají po poli a chytají bankovky, které padají z nebe. Další pak sbírají ty, které přistály na poli.

Peníze a šperky rozhazovala z paraglidingového křídla excentrická podnikatelka Wannalee Panyasaiová, která vyhrála ve vládní loterii v listopadu loňského roku 90 milionů thajských bahtů, tedy zhruba 66,5 milionu českých korun. A tímto způsobem se rozhodla oslavit své narozeniny.

Na oslavu vyčlenila 300 tisíc bahtů (221 tisíc korun), část peněz použila na nákup šperků, část rozházela v papírových bankovkách. „Vím, že peníze, které jsem vyhrála, jsem získala jen díky štěstí. Tak si myslím, že je dobré se o to štěstí podělit i s ostatními,“ vysvětlila svůj počin podnikatelka.

Do thajské národní loterie za každý měsíc zapojují miliony Thajců. Během jednoho kalendářního měsíce probíhají vždy dvě tažení, jedno 15. den v měsíci, další na jeho konci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků