Hlavní obsah
Vladislav Bukva při montáži věžního hodinového stroje na přerovském zámku Foto: Iveta Juchelková

Ekologové pečují o nevšedního ptáka

V péči ekologů z plzeňské záchranné stanice živočichů skončil ve středu nevšední pacient. Manželé z Klatov našli v okapové rouře rodinného domku brkoslava severního, který žije v severní Evropě a v České republice se výjimečně objeví pouze v zimě.

Vladislav Bukva při montáži věžního hodinového stroje na přerovském zámku Foto: Iveta Juchelková
Ekologové pečují o nevšedního ptáka

"Pták narazil do střešního okna a po nárazu se skutálel do okapu, kde ho majitelé domku objevili a  přivezli na stanici. Má otřes mozku a je dezorientovaný. Umístili jsme ho do samostatné voliéry na několikadenní pozorování. Do konce týdne bude schopen opětovného vypuštění do volné přírody," řekl vedoucí záchranné stanice Karel Makoň.

Brkoslav severní je nápadný svým pestrým zbarvením konečků křídel a ocasních brk. Létá v hejnech, kde jich bývá i více než stovka. "Dělají nálety do zahrad, kde zůstala na stromech neočesaná jablka, která tito ptáci milují," upřesnil Makoň.

Od začátku roku se jedná už o sedmého pacienta, pro kterého se záchranná stanice v Plzni stala dočasným domovem. "Máme tady například ještě zraněnou sojku, krahujce či poštolku," dodal Makoň.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků