Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Dva studenti vytvořili světový rekord v nejdelším objímání

Studenti a sportovci Faisal Mohyud-Din a Mohammed Azeem se dokázali objímat bez přestávky 24 hodin a 17 minut. Tím vytvořili nový světový rekord v nejdelším nonstop objetí, původní výkon překonali o 16 minut. Během maratónu tulení překonali neskutečné záchvaty svalové únavy. Výtěžek z akce přitom věnovali onkologickému centru v anglickém Oldhamu.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Dva studenti vytvořili světový rekord v nejdelším objímání

Studenti ze Salford University vytvořili nový světový rekord v úterý 9. března. Akce měla upozornit na novou radioterapeutickou jednotku onkologické kliniky Christie v Oldhamu.

Během pokusu o nový světový rekord byli oba muži pečlivě hlídáni komisaři. Nesměli ve svém objetí polevit a nesměli ani na chvíli usnout. Sprinter Faisal, jenž se hodlá předvést na londýnské olympiádě v roce 2012, po úspěšné snaze novinářům svěřil: „Tohle byl určitě spíš maratón než sprint. Musel jsem využít veškeré rezervy své vytrvalosti, abych to překonal, ale jsem štěstím bez sebe, že jsme ten rekord pokořili.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků