Hlavní obsah

Doba monolitová: Další záhadný objekt se objevil v Kalifornii

Zdá se, že z tajemných monolitů se pomalu stává fenomén. Poté, co se objevily a zase zmizely monolity v Utahu a Rumunsku, mají nyní o záhadu postaráno i v Kalifornii.

Doba monolitová: Další záhadný objekt se objevil v Kalifornii

Kalifornský monolit se podobá tomu, který se minulý týden objevil v Utahu. Našli ho tento týden na turistické trase u města Atascadero zhruba na půl cesty mezi San Franciscem a Los Angeles. Stejně jako v Utahu a Rumunsku není jasné, kdo jej na místě postavil, informovala agentura AP.

Objekt se prakticky ihned stal v okolí atrakcí a se záhadným monolitem se přišla vyfotit řada lidí. Nechtěným efektem překvapivé slávy místa se staly hromady povalujících se odpadků a auta zaparkovaná ve vegetaci, postěžovaly si tamní úřady.

Stejně jako u předchozích monolitů byl i ten kalifornský postaven bez patřičného povolení. Uvidí se, zda není opět jen otázkou času, kdy monolit sám od sebe záhadně zmizí.

Třetí zdokumentovaný případ monolitu stále budí vášně a vyvolává diskuze na sociálních sítích. Zda má objekty na svědomí jeden autor, organizovaná skupina, nebo se jedná o řetězovou reakci či snad rok 2020 okoření ještě návštěva mimozemšťanů, není zatím vůbec jasné. O tom, kdo má monolity na svědomí, koneckonců můžete hlasovat v odlehčené anketě níže.

Výrazem monolit se označuje sloup či pilíř z jednoho kusu kamene. Označení se však používá i pro jednolité objekty složené z jiných materiálů. Například tříhranný utažský monolit byl složen z hliníku a nejednalo se o jediný kus, ale o tři stěny, které k sobě byly přinýtovány.

Anketa
Kdo má podle vás na svědomí stavění monolitů?
Na sobě nezávislí jednotlivci
6.3 %
Organizovaná skupina
15.5 %
Mimozemšťané
10.5 %
George Soros
1.8 %
Kazma
5.7 %
Miroslav Kalousek
60.2 %
Celkem hlasovalo 9782 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků