Hlavní obsah
Lea vypadá jako panenka z japonské pohádky. Foto: TV Markíza

Dívka se před zrcadlem dokáže změnit v japonskou panenku

Mladá studentka animované tvorby, která působí pod uměleckým jménem Lea Wang, se ve tváři maluje jako panenka z hračkářství nebo spíše jako postavička z japonských animovaných filmů. „Líčení mi zabere asi dvě hodiny. Bez líčení na ulici nechodím,“ uvedla Lea (17) v rozhovoru pro televizi Markíza.

Lea vypadá jako panenka z japonské pohádky. Foto: TV Markíza
Dívka se před zrcadlem dokáže změnit v japonskou panenku

Mladá umělkyně se začala malovat jako panenka před třemi lety. Kromě výrazného malování si do očí vkládá speciální čočky a lepí si dlouhé řasy. Rodiče se postupně s jejím vzhledem smířili, ale pro okolí je stále atrakcí.

„Lidi se se mnou rádi fotografují,“ říká. Ve škole s tím problém nemá. „My jsme tam všichni umělci, takže ve škole chápou, že máme svůj vlastní projev,“ dodává svérázná dívka.

Lea se ve volném čase učí japonštinu, protože po ukončení studia chce do Japonska vycestovat. „Chtěla bych tam pracovat jako animátorka. Domnívám se, že bych tam celkem zapadla,“ říká Lea.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků