Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: archiv, Novinky

Desetiletý chlapec, který se vydával za trpaslíka, si znovu vyjel autem

Desetiletý Nor, který minulý týden vyrazil s mladší sestrou na projížďku automobilem, sedl za volant znovu. Tentokrát zvládl ujet 30 kilometrů, tedy třikrát víc než posledně.

Ilustrační foto Foto: archiv, Novinky
Desetiletý chlapec, který se vydával za trpaslíka, si znovu vyjel autem

Chlapec z města Dokka, asi 110 kilometrů severně od Osla, byl už minulou středu brzy ráno přistižen za volantem rodinného automobilu, v němž vzal na projížďku i půldruhého roku starou sestru. Namířeno prý měli k babičce bydlící 60 kilometrů daleko.

Po zhruba deseti kilometrech ale uvázli v závěji. Našel je pluhař, kterého se chlapec snažil přesvědčit, že je trpaslík, a proto je tak malý. Řidič pluhu mu na to ale neskočil a zavolal policii. [celá zpráva]

Policisté děti doprovodili domů a rodiče požádali, aby příště děti víc hlídali.

Po osmi dnech vyjel znovu

Ve čtvrtek ale norská policie oznámila, že chlapec vyrazil na silnice znovu, tentokrát v automobilu příbuzných, u nichž byla jeho rodina na návštěvě.

Když si rodiče uvědomili, co se stalo, informovali policii, která prostřednictvím Twitteru a dopravního vysílání požádala veřejnost o spolupráci. Chlapec nakonec po 30 kilometrech zastavil a náhodný přihlížející mu sebral klíče, uvedla policie.

Tentokrát už jen varování nestačilo

Zatímco po první vyjížďce policie případ považovala za ukončený, opakovaný incident už tak lehce nepřešla a upozornila na rodinu úřad péče o dítě.

„Nikdo nebyl zraněn, ale to bylo spíš dílem štěstí než čehokoli jiného,“ řekl agentuře Reuters policejní mluvčí Baard Christiansen.

„Dospělé osoby v okolí chlapce nyní na sebe musí vzít odpovědnost, než se stane tragédie,“ varoval mluvčí. „Je děsivé a velmi smutné, že mu bylo umožněno, aby v tom pokračoval,“ dodal Christiansen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků