Hlavní obsah

Daniel Craig v převleku za blondýnku bojuje za rovnost pohlaví

Herecký představitel Jamese Bonda Daniel Craig natočil spolu s režisérkou Sam Taylor-Woodovou k příležitosti oslav Mezinárodního dne žen krátký spot o nerovnosti mužů a žen ve společnosti. Z neohroženého agenta 007 se Craig proměnil v ženu v blond paruce, botách na vysokém podpatku a šatech. Tímto způsobem se tak anglický herec snaží veřejně demonstrovat někdy nelehkou roli ženy ve společnosti.

Daniel Craig v převleku za blondýnku bojuje za rovnost pohlaví

V krátkém filmu k Bondovi promlouvá hlas herečky Judi Denchové, která je jeho filmovou šéfkou „M“, a klade mu řadu otázek na situace, kterým ženy čelí. Od nerovnosti v platovém ohodnocení, přes skutečnost, že je u žen kolikrát nemožné najít zaměstnání, pokud mají dítě, až po problematiku domácího násilí. Dosud je herec stále ještě v obleku a představuje Jamese Bonda.

Poté se Craig vrátí na scénu v převleku za ženu s dlouhými blond vlasy. Paruku si sundá, poté i náušnice a přemýšlí nad údělem žen ve společnosti.

Spot propaguje rovnoprávnost pohlaví a představen byl v úterý, v den, kdy se v mnoha zemích slaví sté výročí Mezinárodního dne žen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků