Hlavní obsah
Scéna z filmu Nedotknutelní (2011) inspirovala tvůrce jednoho z vtipů. Foto: Profimedia.cz

Další vládní opatření, další vtipy. Raději se posaďte

Počty nakažených koronavirem v České republice stoupají a vláda přichází s dalšími opatřeními. Ani tentokrát se restrikce nevyhnuly lidové tvořivosti a internet opět začaly zaplavovat vtipy, které si nová opatření berou na paškál. Přinášíme výběr nejlepších z nich.

Scéna z filmu Nedotknutelní (2011) inspirovala tvůrce jednoho z vtipů. Foto: Profimedia.cz
Další vládní opatření, další vtipy. Raději se posaďte

Tolik diskutovaná druhá vlna je tady a život v České republice se postupně přibližuje situaci na jaře. Povinné roušky, omezená otevírací doba restaurací a barů a jako jedno z posledních opatření teď stát zakázal od pátku vnitřní akce na stání pro více než deset lidí. Nemáte místo k sezení, máte smůlu.

Ledaže byste si vzali inspiraci z filmu Velký flám, v němž v roce 1966 exceloval francouzský herec Louis de Funès:

Bohužel, od pátku nám končí klubová scéna. 😞 A nebo se nám tu rýsuje nový kulturní koncept? 😀 bohužel video se nám při editaci textu smazalo :((( ale je zpět!

Zveřejnil(a) PlzeňskéKapely.cz dne Čtvrtek 17. září 2020

Na hokeji, na svatbě i v tanečních musí mít podle nového nařízení každý své místo k sezení.

Zveřejnil(a) Rádio Krokodýl dne Středa 16. září 2020

A jak to bude na plesech?

Nebo, že bychom se všichni na chvilku radši natáhli?

Mám opět skvělé doporučení vládě. Pojďme si všichni lehnout! Od pátku na vnitřních akcích bude moct být maximálně deset...

Zveřejnil(a) Tvůj kandidát dne Středa 16. září 2020

Důvodů k sezení může být víc...

Svojí troškou do mlýna přispěl znovu také Tomáš Břínek, alias TMBK. Ten využil pro svoji koláž scénu z filmu Nedotknutelní (2011), neunikla mu ani zhoršující se epidemiologická situace v zemi či dlouhé fronty před odběrovými místy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

🤦🏻‍♂️ #tmbk #reflex #casopisreflex

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial), Zář 16, 2020 v 7:55 PDT

Vtipy na téma koronavirus nejsou ničím novým. Podívejte se, jak se Češi bavili už na jaře a v dalším průběhu pandemie:

A jak to je s vládními opatřeními ve skutečnosti? Ministerstvo zdravotnictví od pátku od 18:00 hodin zakazuje vnitřní akce na stání pro více než deset lidí. Výjimku mají výstavy, trhy a podobné akce.

Opatření se týká nejen organizovaných akcí, ale také provozoven typu restaurace, bar či klub. Provozovatel nově nepřipustí ve vnitřních prostorech provozovny stravovacích služeb více zákazníků, než je ve vnitřních prostorech provozovny míst k sezení pro zákazníky.

Ve čtvrtek ráno se rovněž objevila informace, že v Praze budou při výuce povinné roušky na druhém stupni základních škol a na středních školách. Uvedla to agentura ČTK s tím, že nařízení mají během čtvrtka vyhlásit hygienici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků