Hlavní obsah

Český rekordman vydržel žonglovat s pomeranči téměř hodinu a půl

V rámci sobotního světového dne žonglování byl na Parukářce na pražském Žižkově vytvořen unikátní rekord. Se třemi pomeranči zde David Svoboda vydržel žonglovat jednu hodinu, 21 minut a 48 vteřin. Český rekord zaznamenala do České knihy rekordů pelhřimovská Agentura Dobrý den.

Český rekordman vydržel žonglovat s pomeranči téměř hodinu a půl

Oficiální soutěž v žonglování se třemi pomeranči zaznamenala v Čechách agentura vůbec poprvé. Akce se zúčastnilo celkem 27 žonglérů. Na místě se tak podařilo vytvořit ještě jeden rekord, a to v největším počtu hromadného žonglování s pomeranči.

„Doteď máme evidován pouze hromadný rekord se standardními míčky v počtu 119 účastníků najednou,“ dodal komisař Agentury Dobrý den Tomáš Hrábek.

Čerstvý český rekordman David Svoboda přiznal, že má za sebou už letité žonglérské zkušenosti a ani žonglování s ovocem pro něj není úplnou novinkou. Občas si to prý vyzkouší v hypermarketech.

“Tenhle rekord na čas jsem dělal s klasickými míčky už na jedné soutěži, tam jsem vydržel asi tři čtvrtě hodiny a skončil jsem pátý,“ dodal Svoboda, který díky vytvoření nového rekordu vyhrál přísun piva na celý rok.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků