Hlavní obsah
 

Červená, kam se podíváš. Australské město zasáhla velká písečná bouře

Červená obloha, vzduch plný prachu a písku a rozsáhlé výpadky elektřiny. Město Barellan v australském státě Nový Jižní Wales bylo jedním z území, které v úterý odpoledne místního času zasáhla písečná bouře. Bez elektřiny skončilo na pět tisíc domácností.

 
Červená, kam se podíváš. Australské město zasáhla velká písečná bouře

Bouře se přihnala zhruba dvě hodiny po poledni do měst Barellan, Ariah Park a Temora. Zasáhla rovněž řadu farem v jejich okolí. Na jedné z nich rudou bouřku natočila Sally Leesová.

Na písečné bouře je zvyklá, ale takto silnou prý ještě nezažila. „Tady jsem se narodila a tady mě vychovali, ale teď jsem byla nejvíc vyděšená i ohromená v mém životě,“ uvedla Leesová pro agenturu Reuters.

„Byla to velmi silná bouřka spojená se silnými větry, která zvedla prach a písek,“ vysvětlila vznik písečné bouře mluvčí meteorologického úřadu australskému deníku Daily Telegraph.

Jak rychle bouře přišla, tak i odezněla. „Přivalil se obrovský mrak prachu, všechno zvedl a po minutě byl náhle pryč,“ uvedl Aaron Burnett. Výpadky proudu postihly kolem pěti tisícovek domácností, k večeru však byla většina dodávek obnovena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků