Hlavní obsah
 

Bohatá 85letá vévodkyně se provdala za výrazně mladšího úředníka

Jedna z nejbohatších evropských aristokratek, 85letá vévodkyně z Alby, se tuto středu provdala za státního úředníka. Už to samo o sobě by bylo přinejmenším neobvyklé, její novomanžel je ale navíc o 24let mladší. Své ano si řekli v Sevillském paláci poté, co vévodkyně překonala odpor ze strany svých dětí a celé španělské královské rodiny.

 
Bohatá 85letá vévodkyně se provdala za výrazně mladšího úředníka

Před palácem se sešly stovky diváků, kteří navzdory horkému andaluskému slunci toužili alespoň zahlédnout vévodkyni, jejíž okázalé barevné šaty a kadeřavé bílé vlasy často naplňují stránky španělských bulvárních časopisů.

Na svou v pořadí již třetí svatbu si vévodkyně oblékla decentní šaty lososové barvy přepásané mechově zelenou stuhou od andaluských návrhářů Victoria & Lucchina. Po obřadu se pak vévodkyně, která je známá svou vášní pro tanec flamenco a býčí zápasy, vydala před palác, aby své obdivovatele pozdravila. Dokonce do davu odhodila svou svatební kytici a před televizními kamerami zatančila.

Cesta k oltáři byla trnitá

Svatbě ale předcházela vlna nevole. Všech šest dětí vévodkyně se sňatkem otevřeně nesouhlasilo a nakloněna mu nebyla ani královská rodina. Děti však názor změnily, když je matka v červenci letošního roku ujistila, že svůj rozsáhlý majetek rozdělí mezi ně. A své požehnání nakonec udělil i král Juan Carlos, prozradila vévodkyně agentuře EFE.

Svého prvního manžela si vévodkyně vzala v roce 1947, po 25 letech však zemřel na leukémii. Podruhé vstoupila do manželství v roce 1978 s bývalým jezuitským knězem, který zemřel po 23 letech soužití. S 61letým Alfonsem Diezem se začala objevovat na veřejnosti v roce 2008. Tuto středu pak svůj vztah oficiálně stvrdili. Alfonso Diez se nyní vzdá svého zaměstnání ve státních službách a bude žít se svou urozenou chotí v paláci v Seville.

Vévodkyně oplývá pohádkovým bohatstvím

Vévodkyně, celým jménem Maria del Rosario Cayetana Alfonsa Victoria Eugenia Francisca Fitz-James Stuart y Silva, má více titulů než britská královna Alžběta II. Její majetek zahrnuje paláce po celém Španělsku, obrazy od španělských mistrů Velázqueze a Goyi, a v neposlední řadě rozsáhlé pozemky. Hodnota jejího jmění se podle odhadů pohybuje v rozmezí 600 miliónů až 3,5 miliardy eur (15 až 87 miliard korun), uvedla agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků