Hlavní obsah

Baba Jaga si narazila nohu, Dejdar opilost odmítl

Snad každý zná ruskou pohádku o Mrazíkovi. Již nějakou dobu se u nás hraje jeho muzikálová podoba. Při představení v Českých Budějovících se však lehce zranila jedna z klíčových postav příběhu - Baba Jaga. Podle sdělení jejího představitele Martina Dejdara to byla nešťastná náhoda. V zákulisí se však spekulovalo, že Baba Jaga vypila větší množství alkoholu. To Dejdar rezolutně odmítl s tím, že si nohu narazil úplně střízlivý.

Baba Jaga si narazila nohu, Dejdar opilost odmítl

Dejdar už podle svých slov alkohol skoro nepije. Dokonce jako majitel malého divadélka Bijásek v paláci Kotva v současné době pořádá benefiční festival Modré dny, zaměřený na boj proti závislostem, především pak alkoholu a drogám. Dejdar přiznal, že osobně má v této oblasti určitou zkušenost.

"Závislý jsem zcela určitě nebyl, ale nebudu zastírat, že negativní účinky alkoholu znám a lehkou drogu jsem v mládí taky ochutnal. Naštěstí jsem tomu nepodlehl," vysvětlil.  

Drsná realita

V rámci festivalu se konají besedy pro školáky, jimž odborníci objasňují škodlivost alkoholu, cigaret a drog. Snaží se jim ukázat problém v jiném světle. "Nechceme mentorovat, hrozit prstem a dospělácky strašit, chceme ukázat mladým lidem drsnou realitu," přiblížil Dejdar.

Besedám nejsou přítomni učitelé, žáci se tak lépe uvolní a mohou klidněji klást své otázky, které je skutečně tíží. K festivalu Modré dny se mimo některých sportovců připojil také hudebník a moderátor Ondřej Brzobohatý se svoji skupinou Bůhví spolu s účastníkem soutěže SuperStar Petrem Poláčkem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků