Hlavní obsah

Autista se ztratil na tři týdny v poušti, jedl kořínky a žáby

Americká policie zachránila autistického muže, který strávil nejméně tři týdny v poušti v Utahu na jihozápadě USA. Osmadvacetiletý William Martin LaFever prý v obtížném terénu a za velkého vedra ušel asi 65 kilometrů. Úřadům podle agentury Reuters řekl, že cestou jedl kořínky a žáby, které chytil v řece.

Autista se ztratil na tři týdny v poušti, jedl kořínky a žáby

LaFeverův otec policii sdělil, že syn mu zavolal na začátku června, aby mu řekl, že odjel stopem na túru do Utahu, ale došly mu peníze a někdo mu ukradl část vybavení. Otec slíbil, že mu pošle peníze do města Page v sousedním státě Arizoně. Syn se ale neozval a podle Reuters se zdá, že chtěl asi 112kilometrovou vzdálenost ujít pěšky.

Rodina jeho zmizení ohlásil v pondělí. Policejní vrtulník pohřešovaného objevil ve čtvrtek. Muž byl prý vyhublý na kost a nebyl schopen chůze. Seděl na břehu řeky Escalante a slabě mával.

Záchranářům řekl, že pes, který ho na cestě doprovázel, mu utekl, došlo mu jídlo a zbyly mu jen šaty a boty.

Zpravodajský server BBC napsal, že LaFever byl pak převezen do nemocnice a jeho stav je stabilizovaný.

Podle úřadů měl muž štěstí, že přežil. Mluvčí místního šerifa Becki Bronsonová uvedla, že LaFever cestu absolvoval ve spalujícím vedru, kdy teploty dosahovaly 37,8 stupně Celsia. Odlehlá utažská poušť je podle ní jedou z nejdrsnějších končin na světě a v oblasti se běžně konají kurzy přežití v divočině.

"Na trek sem jezdí lidé z celého světa, protože to je výzva," řekla Bronsonová. LaFever podle ní procházel místy, kde nejsou žádná města a žádní lidé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků