Hlavní obsah

Angličtí úředníci mohou být na toaletě 10 minut, hlídá je speciální zařízení

Milióny liber by mělo ušetřit zvláštní zařízení na toaletách budov veřejné správy v anglickém hrabství West Midlands, které po deseti minutách používání vypíná světlo. Skryté časové spínače umístěné na toaletách mají zabránit zaměstnancům, aby na nich trávili příliš mnoho času.

Angličtí úředníci mohou být na toaletě 10 minut, hlídá je speciální zařízení

Po zavedení nového opatření už prý byly přichyceny desítky pracovníků, kteří čas vymezený na vykonání přirozené potřeby překročili, píše list The Daily Telegraph.

Zaměstnanci proti opatření protestovali, protože to považují za ponižující. "Bylo to zavedeno bez jakékoli konzultace se zaměstnanci a je to pokořující," cituje list jednoho rozhořčeného zaměstnance.

"Představte si, jak nedůstojné je být v kabině, kde vykonáváte potřebu, když náhle světlo zhasne a vy musíte ve tmě tápat, abyste se uvedl do náležitého stavu, než vyjdete ven a budete dál ve tmě klopýtat k hlavním dveřím a vypínači."

"Celou dobu se jen modlíte, aby někdo nevstoupil na záchod a neviděl vás, jak bojujete ve tmě s kalhotami spadlými ke kotníkům."

Mluvčí vlády ve West Midlands nové opatření hájí a tvrdí, že šetří peníze i energii.

"Zavedli jsme řadu opatření ve veřejných budovách, abychom snížili spotřebu energie, a budeme v tom pokračovat," řekla nesmiřitelně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků